رستوران های استثنایی پاتایا


جزیره پاتایا که همواره در ایام مختلف سال مورد بازدید گردشگران سراسر جهان قرار می گیرد، دارای ویژگی هایی است که در کمتر شهری از کشور تایلند می توان مشاهده نمود. یکی از این ویژگی ها رستوران های استثنایی پاتایا است؛ از آنجایی که ذائقه شمار زیادی از گردشگران تور پاتایا با غذاهای دریایی و شرقی سازگار نیست، وجود چنین رستوران هایی با غذاهای بین المللی امری کاملا ضروری احساس می شود. با ادامه این بخش از سری مقالات معرفی رستوران ها همراه مجله آشپزی شبنمک باشید تا شما را با چند نمونه از این رستوران ها آشنا کنیم.

رستوران غذاهای دریایی موم آروی ناکلوآ

این مهمانخانه آبزی در بخش شمالی شهر و در جنب ناحیه ماهیگیری جای دارد و از این رو، غذاهای دریایی بامزه را با مواد اولیه تازه و دلخواه ارائه می‌کند. رستوران دریایی  با توجه به موقعیت منحصربه‌فرد خود در نوار ساحلی دارای فضای وسیعی (۱۰۰ میز) به خاطر پیشواز از مشتریان خود بوده و جمع بر این علاقه‌مندان می‌توانند با ایستادن بر روی شن‌های ساحل نیز غذای خود را صرف کنند. همچنین این غذاخوری اجرای موسیقی زنده را نیز در برنامه‌های خود گنجانده و هر شب راس ساعت ۲۰ گروه، موزیک زنده را در این غذاخوری راجع به مشتریان اجرا می‌کند.

رستوران های معروف پاتایا
آشپزخانه قایق

با وجود اینکه رستوران‌های فراوانی با منوهای بین المللی و قیمت‌های ارزان در پاتایا وجود دارند، این رستوران به نظر کیفیت یکی از بهترین‌های این لیست به شمار می‌رود و شاهد این مدعی اثبات آن به واساطه اهل بومی پاتایا است. در واقع، این رستوران به دلیل خاتمه زود حین دوره کاری راجع به صرف صبحانه و ناهار مکان بسیار مناسبی است.

رستوران های معروف پاتایا
در پایان بهتر است به این نکته نیز كنایه کرد که اگر ذائقه‌تان چندان با غذاهای خارجی سزاواری ندارد یا در سفر نیز هوس غذای ایرانی کرده‌اید، جای نگرانی وجود ندارد؛ چون برخی از رستوران‌های آریایی در پاتایا شبیه البرز، تهران، فردوس و نایب غذاهای اصلی آریایی را به هموطنان خارج از کشور عرضه می‌کنند.

چند رستوران پاتایا
خانه شیشه‌ای

این غذاخوری با فضایی آرام و رمانتیک در پیرامون شهر قرار دارد و بالغ بر ۱۷۰ نوع از غذاهای دریایی به سبک تایلندی، انواع غذاهای غربی و کیک‌های خانوادگی را به مشتریان ارائه می‌کند. همچنین غذا براساس میل مشتری در فضای خارجی و در زیر سایه درختان نخل یا در داخل عمارت شیشه‌ای فراهم به نظام تهویه مطبوع سرو می‌شود.
البته بار مسكن شیشه‌ای در رده رستوران‌های صلاحیت دار پاتایا نیز جای دارد و در وسط تعرفه رستوران‌های نامور پاتایا از جهت ارزش نیز بسیار نازل و مقرون به صرفه است؛ از این رو، اغلب در عصر و شب بسیار ازدحام بوده و برای رابطه داشتن جایی مناسب در ساحل یا اسکله رستوران باید با رزرو آتی به آنجا رجوع کرد.

رستوران های معروف پاتایا
کافه کادیلاک

فضای این رستوران دارای طراحی و چینش بسیار جالبی است و این امر در غذاهای منو نیز پژواك یافته است. کلیه غذاها از مخارج اولیه مرغوبی تامین شده و این مواد به روش خاصی با یکدیگر ترکیب می‌شوند. همچنین لیست صبحانه کافه نیز همه روز از ساعت ۷ تا ۱۱ صبح با غذاهای تازه برپا است. نکته قابل رعایت این است که غذاهای مهمانخانه متعلق به آشپزخانه آمریکا و نیز غذاهای بین المللی بوده و سرآشپز مهمانخانه نهایت دقت را در حفظ روش طبخ كهن و اصیل آن‌ها اعمال می‌کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)