چند غذای معروف مکزیکی


غذاهای بسیاری در دنیا وجود دارد که بواسطه و پشتوانه هزاران سال فرهنگ و آداب مردم آن در طول تاریخ بوجود آمده اند. یکی از کشورهای غنی در تهیه و طبخ غذا در آمریکای جنوبی، مکزیک است. مردم این کشور با استفاده از مواد و سبزیجات تازه غذاهای بسیار لذیذی را طبخ می کنند.

چند غذای معروف مکزیکی

چند غذای معروف مکزیکی

در چند دهه اخیر دستور بسیاری از غذاهای مکزیک در بسیاری از رستوران های دنیا و کشورهای صاحب سبک در آشپزی مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه به معرفی چند غذای معروف مکزیکی می پردازیم:

کسادیا

این مدل غذا که که به صورت کبابی تهیه می شود در بسیار ی از خیابان های مکزیک پخته می شود. در نگاه اول این غذا چیزی جز چیپس و پنیر نیست، اما مدل های بسیاری از این مدل غذا وجود دارد که تقریبا همگی بسیار خوشمزه و لذیذ هستند.

کسادیا

کسادیا

ترکیبات این غذا که در زمره غذاهای فست فود قرار می گیرد، شامل قارچ، سیر و پنیر  می شود؛ البته ترکیبات گوشتی نیز طرفداران بسیاری دارند. بدون شک خوردن این غذای ترد و دلچسب، حس خوبی را به هر کسی می دهد.

تاکو

تاکو خوراک بسیار معروف مکزیکی است که در چند سال اخیر در آمریکا بسیار محبوب شده و به خاطر پخت سریع شهرت دارد. این غذاها هم انواع و دستور پخت متنوعی دارد که شامل انتخاب های سبزیجاتی هم می شود. تاکو از ترکیب ماهی پخته شده یا گوشت و سبزیجات به همراه سس ساسا و گنیز است که داخل چیپس تورتیلا پیچیده شده اند.

تاکو

تاکو

انچیلادا

در این غذا هم چیس تورتیلا نقش کلیدی دارد. انچیلادا را پر از مرغ و پنیر می کنند و در سس سالسا فرو می کنند و بعد آن را سرخ کرده یا می پزند؛ ولی در کل به عنوان غذای اصلی سرو می شود نه یک خوراک. بطور کلی می توان گفت انچیلادا به عنوان پیش غذا محبوبیت بسیاری در بین نوجوانان دارد.

انچیلادا

انچیلادا

در انتها نیز یکی از دیگر غذاهای مکزیکی را که وارد دستور پخت خانه های ایرانی هم شده اند، به شما معرفی می کنیم:

بشقاب تند مکزیکی

ترکیب این غذای لذیذ و آتشین شامل پنیر خامه ای، فلفل قرمز و سبزی خرد شده است که همگی را در یک تابه پر کرده و یک لایه از زیتون را بر روی فلفل قرمز می ریزند و روی آن را با لایه ای از پنیر چدار و پیاز می پوشانند؛ در نهایت ظرف 30 دقیقه در فر آماده شده و شما یک غذای بسیار عالی دارید.

بشقاب تند مکزیکی

بشقاب تند مکزیکی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)