آشنایی با طرز تهیه سالاد بادمجان و عدس با سس ماست


از جمله غذاهایی که ممکن است برای همه جذاب باشد و لذت خوردن ان با کمتر لذتی قابل مقایسه باشد سالادها هستند که در زنگ ها و دستور چخت های گوناگون آماده برای طبخ و آماده سازی می شوند و طعم و مزه ی سالاد بسیار لذیذی دارند که بادی در مورد آن بیشتر از هر چیزی با شما در مورد آشنایی با طرز تهیه سالاد بادمجان و عدس با سس ماست بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با طرز تهیه سالاد بادمجان و عدس با سس ماست

4 باذمجان کوچک، برش داده شده به نوارهایی با صلابت زمختی 5 میلی‌متر
زیت زیتون حیث روی سالاد
250 گرم گوجه‌فرنگی‌های گیلاسی
یک حبه سیر کوچک، له شده
¼ كفگیر ملعقه چای‌خوری فلفل آتشین بو داده
آب غمناك شده از نصف یک لیمو
½ آبخوری ماست متراكم بی آب
400 گرم عدس، شسته و آبکش شده
½ لیوان دانۀ کاج
½ پارچ برگ‌های جعفری
2 آبخوری پر از برگ‌های بچه اسفناج
نان لواش، درخصوص سرو کردن

دستور

کباب‌پز را روی دمای بالا نظم کنید. برش‌های باذمجان را با نرمی بهره رسانی به پیه زیتون آغشته کنید و آنها را معاشر با گوجه‌فرنگی‌های گیلاسی در یک طبق طبخ كاپیتان تحكیم دهید. درخصوص 3 تا 4 دقیقه آنها را در زیر کباب‌پز بپزید تا زمانی که بادمجان‌ها کمی رنگ گرفته‌اند و گوجه‌فرنگی‌ها اوایل به دلتنگ ‌شدن کنند. گوجه‌ها را خارج بکنید و کناری بگذارید. برش‌های باذمجان را برگردانده و فقره سبب 2 تا 3 لمحه دیگر آنها را بپزید، سپس به کناری بگذارید.

آشنایی با طرز تهیه سالاد بادمجان و عدس با سس ماست
در اینحال، سیر له‌شده، فلفل آتش فام بوداده، آبلیمو و ماست را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید. طبق مذاق سرشت خود به آن ادویه افزودن کنید.
بادمجان، گوجه‌فرنگی، عدس‌، ثمر کاج، سبزیجات و اسفناج را در یک کاسه با هم ترکیب کنید. طبق ذوق خود به آن ادویه افزودن کنید. این سالاد را در بشقاب‌ها تقسیم کنید، سپس عدو با ماست بروی آن و نان لواش کنار آن سرو کنید.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)