پیتزا گوشت، نمونه ی پیتزای خوش طعم


meatمواد لازم :

  • خمير پيتزا= 500 گرم
  • گوشت چرخ كرده= 300 گرم
  • رب گوجه فرنگي= 1 فنجان
  • پياز داغ عسلي= 3 قاشق سوپخوري
  • پنير پيتزا= 200 گرم
  • گوجه فرنگي =500 گرم
  • فلفل= قدري
  • نمك =قدري

طرز تهيه :

ابتدا خمير پيتزا را بروش فوق درست مي کنيم : آرد و بکينگ پودر و نمک را با هم الک ميکنيم روغن و شير را در يک فنجان اندازه گيري ميريزيم ، ابتدا روغن را ريخته و سپس شير را رويش ميريزيم ولي بهم نميزنيم شير و روغن را يکمرتبه در مواد خشک ميريزيم و چند مرتبه با قاشق به هم ميزنيم تا حالت چسبندگي پيدا کند سپس خمير را از کاسه بيرون مي آوريم و روي کاغذ رو غني قرار ميدهيم و به مدت 10 دقيقه خمير را ورز ميدهيم قالبي که مخصوص پاي ميباشد و چرب نشده است حاضر ميکنيم
ابتدا خمير را روي کاغذ باندازه قالب با وردنه باز کرده سپس در قالب قرار داده اطراف آنرا با چنگال فشار ميدهيم که خوب جاگير شود و هم بشکل قشنگي درآيد با نوک چنگال وسط خمير را چند سوراخ ميکنيم خمير آماده است. سپس پيتزا را بروش فوق درست مي کنيم : سپس ظرف آلومينيوم گرد مناسبي را که بايد کم عمق باشد چرب مي کنيم و خمير پيتزا را بقطر نيم سانتيمتر و بشکل ظرف باندازه اي که ته و ديواره ظرف را بپوشاند باز مينمائيم و خمير را داخل ظرف مي اندازيم .
روي گوجه فرنگي ها کمي آب جوش ميريزيم و پوست گوجه فرنگي را مي کنيم و تخمه آنرا ميگيريم ، بعد گوشت گوجه فرنگي را خرد ميکنيم . گوشت چرخ کرده را با پياز سرخ شده کمي سرخ مي کنيم و يک ليوان آب و يک قاشق رب گوجه فرنگي در آن ميريزيم و کمي فلفل و نمک ميريزيم و ميگذاريم با حرارت ملايم آهسته بجوشد و آب آن کاملا تبخير شود و آنرا داخل خمير مي ريزيم .
بعد گوجه فرنگي با سس مخصوص روي آن ميريزيم و پنير را روي گوجه فرنگي رنده ميکنيم و کمي جعفري خرد شده روي آن ميپاشيم فر را با حرارت 350 درجه فارنهايت گرم ميکنيم و ظرف پيتزا را کف فر بمدت بيست دقيقه قرار ميدهيم ، بعد ظرف را روي آخرين پنجره فر بطرف بالا ميگذاريم تا در حدود يک ربع تا بيست دقيقه بماند و روي آن کمي طلائي شود . پيتزا را با همان ظرف سر ميز مي بريم .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)