غذاهای محلی استانبول


نام ترکیه همواره بدلایل زیادی در بین گردشگران معروف بوده است؛ از جاذبه های گردشگری گرفته تا آب و هوای بی نظیر و سواحل گرم و شنی همگی از دلایل محبوبیت این کشور اروپایی-آسیایی هستند اما بدون شک غذاهای ترکی و هنر آشپزی نیز خود از اصلی ترین دلایل این محبوبیت بشمار می روند. بگذارید شما را با چند غذای محلی استانبول آشنا کنیم.

تاووک پیلاو (Tavuk Pilav)

اگر رسم دارید در وعده‌های غذایی خود حجم فوقانی از مواد غذایی را مصرف کنید و هیچ یک از غذاهای كنایه شده تا به حال نمی‌تواند شما را سیر کند، پس تاووک پیلاو یا نیز مرغ و برنج گزینه‌ی معشوق شما است. تاووک پیلاو غذایی داغ و پرحجم است. شناخت فروشندگان تاووک پیلاو در سطح شهر زیاد سهل است، چراکه می‌توان گاری‌ها با مکعب شیشه‌ای را در هر جای شهر مشاهده کرد، اما در صورتی که در پی بهترین تجربه‌ی تناول كردن تاووک پیلاو هستید، پس به سراغ فروشندگان تاووک پیلاو در اون کاپانی، روبروی بازارچه مانیفاتورچیلار بروید.

غذا های شهر استانبول
بهترین دونر کباب

اگر در بازار قدیمی استانبول دنبال دونر کباب بگردید، همه‌ی مغازه‌دارن شاهین اوستا را توصیه می‌دهند. مهم‌ترین خواص دونر کباب عقاب استعمال از گوشت بره است که همراه جعفری و گوجه با نان و سماق سرو می‌شود. طعم خوب این کباب را نمی‌توان انکار کرد و نهاری نازل و بامزه به شمار می‌آید. داخل این مغازه‌‌ داخل معبر باریکی در گوشه شرقی بازارگه و پشت صومعه نوروسمانی واقع شده است، جایی برای نشستن مشتریان وجود ندارد و غذا را خارج از دكان به مشتریان استرداد می‌دهد.

غذا های شهر استانبول
صبحانه ی ترکیه

صبحانه ی مردم ترکیه، اندکی با دیگر کشورهای اروپایی مغایرت دارد. به خاطر شروع، چای جایگزین قهوه شده است. همچنین گوجه و خیار اسلایس شده در صبحانه ی ترکی اجباری اند. ادامه ی موردها بسان دیگر کشورهای اروپایی است. رایج ترین نوع نان، نان سپید می باشد؛ هرچند در سعی به خاطر داشتن غذایی صحیح تر، انواع متفاوتی از نان غلات مانند نان چاودار معمولاَ در دسترس اند.

غذا های شهر استانبول
اسکندر کباب (Iskender Kebap)

اسکندر کباب یکی از معروفترین غذاهای ترکی است که از گوشتی ماننده ماهیچه دنر کباب تهیّه می شود. دُنِر کباب که در ایران زمین به نام کباب ترکی مشخص می شود، بشقابی است که در آن بخش های نازکی از ماهیچه که با روغن گوشت گاو، گیاهان محلی و ادویه جات طعم دار شده اند، به سیخ زده شده و به صورت عمودی کباب می شوند. تکه های نازک دنر کباب لای نان پیتا که مشابه نان لواش است سرو می شود. کره و سس گوجه در کنار این لقمه ها جای می گیرند.

غذا های محلی استانبول

لاهماجون

لاهماجون یک غذای بسیار آسان است که شبیه پیتزا می باشد و به تازگی راه خود را به بعضی از استانهای شمال غربی کشورمان نیز باز کرده است. لاهما جون آرد نازکیست که روی آن ترکیبی از عضله قرمزچرخ کرده، پیازو فلفل لاله گون پخش شده و راجع به دقایقی در اجاق پخته می شود، در اصل لاهماجون همانند نان لواش است با این اختلاف که روی آن در لحظه پخت مواد یاد شده ازدیاد شده است. لاهماجون را بهتر است بلافاصله  پس از بیرون شدن از اجاق میل کرد. همراه با لاهماجون مقدار زیادی جعفری بسیار تازه و آب لیمو نیز سرو می شود که با اضافه شدن دوغ بومی همه چیز بابت تجربۀ یک دفعه غذای بامزه در دسترس است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)