غذاهای لذیذ جزیره ی کیش


ایران کشوری است که از نظر فرهنگی و تاریخی بسیار غنی می باشد و دارای فرهنگ غذایی خاصی می باشد که در هر منطقه ای با منطقه ی دیگر متفاوت می باشد از جمله غذاهای جنوبی که دارای عطر و طعم خاصی می باشند. در ادامه در این مجله آشپزی قصد داریم که شما را با غذاهای لذیذ جزیره ی کیش آشنا سازیم.

هریسه

گندم خیس خورده را به همراه ماهیچه مرغ یا گاو و آب به نمونه کافی روی گرمی بگذارید تا کاملا بپزد و آب آن کم شود. در اواخر طبخ نمک و به میزان دلخواه هل یا دارچین به آن بیافزایید و اگر کاملا آماده شده بود و آب خیلی کم شده، هریسه را از روی آتش بردارید. بعد همه موارد را بوسیله میکسر قلمی یا مخلوط کن خوب میکس کنید تا یکدست شود و دانه بزرگی نداشته باشد.
(اگر از مرغ با استخوان استعمال می‌کنید قبل از ترکیب کردن استخوان مرغ را جدا کنید). حتماً بطور سنتی و با گوشت کوبی که از چوب دار نخل ساخته شده این کار را انجام می‌دهند. اگر بعد از مخلوط شدن کمی شل بود می‌توانید مجدد روی حرارت بگذارید تا خوب سفت شود.

هریسه

هریسه

برای تهیه سس هریسه می‌بایست كامل نفقه را با هم مركب کرده، روی حرارت بگذارید تا کاملا گران كثیف شود. مسلماً می‌توانید اوان شکر را کاراملی مهیا کنید و بعد دنباله مواد}سس را بیافزایید. سس را در ظرفی جداجدا بریزید و در کنار هریسه بگذارید تا هر کس بنا به شامه خود از سس مصرف کند.

برنج مجبوس

تکه های مرغ را به همراه زردچوبه، چوب دارچین، ۳ عدد از میخک درسته، فلفل سپید نکوبیده، هل و رنده گوجه فرنگی روی گرمی حدوسط جای داده و رخصت دهید تا آماده شود بطوریکه آب آن طولانی نشود.
مرغ ها را پس از پختن از آب آن جدا کرده و آب باقی را برای پخت برنج کنار بگذارید. ( ادویه های درسته را از آب مرغ جدا نکنید تا بین پخت برنج طعم و مزه مطبوعی بخود بگیرد.) تخم گشنیز، رازیانه، میخک و زیره سبز را با یکدیگر ترکیب کرده و کنار بگذارید.

 

برنج مجبوس

برنج مجبوس

برنج را که از قبل پاكیزه و خیس کرده اید با آب مرغ پیمانه کرده و روی حرارت گذاشته تا آب مرغ بخورد برنج برود. مرغ ها را بهمراه ۱ قاشق چایخوری از ادویه های آسیا شده لا به لای پلو داده و دم کنید، یعد از اینکه برنج دم کشید آنرا در ظرف مورد نظر کشیده و سرو نمائید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)