آشنای با طرز تهیه لازانیا


در ظرف نسبتا بزرگی تا دو سوم آب میریزیم یار و دشمن با یك آبگردان چایخوری نمك و مقداری روغن مایع میگذاریم بجوشد .  بعد نوار های لازانیا را یكی یكی و به دقت داخل آب در حال جوش تثبیت دهید  و  بعد از 8-10 دقیقه آب كش كنید . در ادامه در مطلب آشپزی در مورد آشنای با طرز تهیه لازانیا بیشتر صحبت خواهیم کرد.و  بعد از 8-10 دقیقه آب كش كنید .

آشنای با طرز تهیه لازانیا

نكته : مورد صافی روی دست ماندن حتما كمی آب سرد روی آنها باز كنید . تا گرمی اندر نوارهای لازانیا علت خمیر شدن آن در گاه پخت نشود .در ظرفی مقداری روغن بریزید بعد به ترتیب این مواد را تكثیر و كاهش كنید :

پیاز ریز خرد شده، 3-5 دقیقه بعد سوسیس ریز خرد شده بعد از 5 دقیقه عجین سویا و گوشت چرخ كرده، بعد از افزایش تبختر كردن قاطی سویا و گوشت چرخ كرده به دلیل خاصیت جذب سریع روغن پادرمیانی سویا، نیاز دارید تا كمی پیه به غربال اضافه كنید . بعد از تغییر رنگ كامل امرار قارچ را تكثیر و كاهش كنید و خوب هم بزنید تا كمی رنگش عوض شود ( زیاد هم سرخ نشود بهتر است ) و در آخر ژامبون را ولی فلفل منعقد ای ریز خرد شده به امرار افزودن كنید . 2-3 دقیقه بعد گوجه فرنگی های میكس شده را به هزینه و دخل بیفزاید و خوب هم بزنید. در این حاصل میتوانید كمی  فلفل سیاه و اورگانو نیز به مایع لازانیا ازدیاد كنید . وقتی مصرف خوب با هم عجین شدند آذر را صبر كنید و اجازت دهید كمی سرد شوند.

كف و دیواره های یك ظرف ( ترجیحا ) پیركس را با بها خیلی كمی پیه چرب كنید تا نوارهای لازانیا در آخر پخت به راحتی از ظرف جدا شوند . بعد كف ظرف را یك لایه بند لازانیا پچینید و روی آن را یك لایه خیلی خشن ناانبوه و انبوه سس گوجه فرنگی بریزید و با مایع لازانیا كه الحال كمی سرد شده است ، بپوشانید ، بعد روی نفقه را اورگانو بپاشید ، یك لایه طولانی پنیر پیتزا رنده شده بریزید ( طوری كه طولانی سطح هزینه و دخل را بپوشاند ) و بعد مجدد یك لایه نوار لازانیا بچینید و  همین درجات را اعاده كنید تا نوارتان تمام شود ! یا مایع لازانیا و یا فضای ظرف !!در آخر هم با سس سفید اختصاصاختصاصی كل سطح لازانیا را كامل بپوشانید و یك لایه پنیر پیتزای رنده شده بپاشید و در آخر هم سطح ظرف را با پنیر پیتزای ورقه ای بپوشانید .

طرز تهیه :

ابتدا آرد را كمی تفت دهید بدون زیت و كره و قبل از اینكه رنگش اوان به تیره شدن كند ، كره را به آن بیفزائید و قرص هم بزنید تا كره نسوزد و به خورد آرد برود . وقتی كره آب شد و رنگ آرد كمی رجعت ، نمك و فلفل را نقصان كنید و خوب هم بزنید تا یك دست شود .

در این ثمر شیر را سكون بردبار قرار ثبات به ظرف افزایش كنید و تند تند هم بزنید تا مواد ته نگیرند .تا زمانی هزینه و دخل را روی حرارت نگه دارید كه مایع شما تبدیل به یك سس غلیظ شود .دلیل كاربرد از این سس در پخت لازانیا : جلوگیری از خشک شدن لازانیا بین گریل شدن ؛ و همچنین به دلیل داشتن شیر جلوگیری كننده از پخش شدن صرف در اثر گرمی میشود .ظرف شما جمیل استواری قبض داخل فر ( یا مایكرو فر )  است :در بشره مصرف از فر ، نیم دوره قبل از استعمال فر را با گرمی 220 ساق گرم كنید بعد ظرف را در طبقه وسط به مدت نیم عهد ثبات دهید .

آشنای با طرز تهیه لازانیا

در صورت مصرف از ماكروفر ، پایه افراشته مخصوص گریل را وسط سینی دوار جایگیری دهید و ظرف را روی آن بگذارید ، بهتر است از پروگرام پخت تركیبی + گریل استعمال كنید . در این صورت با توانایی 450 و دما 20 دقیقه به نتیجه پسندیده میرسید .

نكته : اگر از این اجازه استفاده كردید یا از دستور فر، در یك استكان خردسال تا نصف آب بریزید و زیر چهارپایه گریل بگذاید تا بازدارنده از خشک شدن لازانیا شود .اگر از اذن گریل خالی مصرف كردید 30-40 دقیقه دم لازم است ( راستی زنهار و خیانت به نوع مایكروفر ) در این روش از كذب افترا زدن استكان آب كاربرد نكنید . اعلام از ظرف نسبتا بزرگی : شمار ظرف به حدی باشد كه نوار های لازانیا به راحتی و بدون نیاز به اقاله در آن جای بگیرند . تا روبان های سالم و بی ترك خوردگی داشته باشید .

نكته :سعی كنید صرف را یك دست خرد كنید تا اثنا برش زدن لازانیا به ساده بر نخورید .این روش ، روش اصلی و در پیشامد طریقه پخت لازانیا است . شما میتوانید مواد اصلی را به اجابت تغییر دهید . مثلا میتوانید به جای سوسیس و كالباس و ماهیچه چرخ كرده، از كدو و بادمجان و سویا بی ماهیچه چرخ كرده مصرف كنید ( لازانیای سبزیجات )  یا هر چیز دیگری كه میل داشتید …

راجع به سویا . برای دست یافتن به طعم بهتر سویا ، پیشنهاد میكنم از دو عمر قبل سویا را به جای آب معمولی در شیر خیس كنید . این عمل هم داعیه از بین تشریف بردن بوی ( به نظر بعضی ها ) بد سویا میشود و هم طعم بهتری به سویا میدهد ؛ و قبل از استعمال سویا را در صافی بریزید و رخصت دهید كاملا خشک شود .

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)