قهوه، نوشیدنی محبوب در صبحانه


قهوه و چای دو تا از نوشیدنی هایی هستند که تقریبا امروز سرتاسر دنیا هر روزه توسط مردم مصرف می شوند، علت استفاده از این نوشیدنی ها سرحال آوردن آدم هاست، چای و قهوه به خاطر داشتن کافئین موجود انرژی زیادی را به طرز سریع وارد بدن می کنند، و خواب را از سر آدم می پرانند، خرید قهوه و چای نیز در تمام دنیا بسیار مرسوم بوده و مردم قهوه و چای را در مصارف اصلی و اقلام اساسی خود قرار داده اند.

قهوه، نوشیدنی محبوب در صبحانه

قهوه

چرا قهوه می خوریم؟

نوشیدنی قهوه به بیشتر در شهرها مرسوم است چرا که در شهرها به خاطر وجود شرکت های تجاری متعدد و از طرفی کاسته شدن انرژی کارمندان بر اثر کار زیاد بسیار طرفدار دارد، افراد در شهرها برای خرید قهوه به کافه ها می روند، قهوه به چند حالت تهیه و می شود برخی قهوه را می جوشانند، برخی دم می کنند و برخی دیگر که اصلا فرصتی برای آماده کردن ندارند از کپسول قهوه استفاده می کنند، کپسول قهوه در واقع همان دانه های قهوه است که بسیار سریع در مقایسه با انواع دیگر قهوه آماده ی مصرف می شود. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که در هنگام خرید قهوه بهتر است پودر آن را تهیه کنید تا دانه قهوه؛ البته اگر به زمان آماده شدن آن اهمیت می دهید، چراکه با پودر قهوه زمان در مدت زمان کمتری می توانید به یک فنجان لذت بخش قهوه دست پیدا کنید. امروزه نه تنها قهوه، نوشیدنی محبوب در صبحانه برای خیلی از ما هست، بلکه آن را برای رفع خستگی یا بعنوان میان وعده نیز مصرف می کنیم.

قهوه، نوشیدنی محبوب در صبحانه

قهوه، نوشیدنی محبوب در صبحانه

این روزها دیگر نیاز نیست حتما برای تهیه اقلام خوراکی مختلف همچون قهوه به فروشگاه های سطح شهر مراجعه کنید چراکه می توانید با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی نسبت به خرید آنلاین قهوه اقدام کنید. در خارج از کشور معمولا مردم فروشگاه اینترنتی Nespresso را برای خرید قهوه انتخاب می کنند؛ در کشور خودمان نیز می توانید علاوه بر خرید قهوه، چای سبز و دمنوش را نیز از فروشگاه اینترنتی تیرینک تهیه نمایید.

از طرفی چای سبز نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است، چای سبز در مقایسه با چی سیاه از خواص بیشماری برخوردار است، این چای برای سیستم اعصب، سیستم گوارش و سیستم خون رسانی بدن بسیار مفید می باشد، همچنین چای سبز یکی از موثرترین و مشهورترین چربی سوزها بوده و بسیاری از افراد برای چربی سوزی این چای را مصرف می کنند. بازار چای سبز نیز از رونق خوبی برخوردار است، روزانه تعداد زیادی از مردم برای خرید چای سبز به بازارهای مختلف سر می زنند تا بتوانند چای سبز بخرند.

اقتصاد، فرهنگ و ذائقه ی غذایی

این که بیشتر کدام نوشیدنی (چای یا قهوه) بیشتر مصرف می شود بستگی به فرهنگ و قدرت اقتصادی مردم دارد. به عنوان مثال در کشور ایالات متحده کمتر کسی چای می نوشد، آمریکایی ها چای را به عنوان یک دمنوش گیاهی می شناسند. مصرف اصلی آمریکایی ها قهوه است، اگر هم در فیلم های هالیودی دقت کرده باشید آمریکایی ها به ندرت لب به چای می زنند، یک آمریکایی در روز به طور میانگین برای خرید قهوه 4 دلار می پردازد که این رقم در مقایسه با پولی که ایرانی ها بابت خرید چای می پردازند بسیار ناچیز است.

قهوه، نوشیدنی محبوب در صبحانه

قهوه

شاید در این مورد کمی تند رویم و غیرمنطقی حرف بزنیم، اما شاید بتوان اینطور برداشت کرد که چای در کشورهای در حال توسعه و قهوه در کشورهای توسعه یافته بیشتر مصرف می شود. و دلیل آن را بتوان اینطور بیان کرد که قهوه از کافئین بیشتری در مقایسه با چای برخوردار بوده و برای کارمندان و کارگرانی که بیشتر کار می کنند می تواند مفیدتر و بهتر باشد. شاید برایتان جالب باشد که آمار خرید دمنوش گیاهی در کشورهای پیشرفته بسیار بیشتر از کشورهای در حال توسعه است (البته در کلان شهرها)؛ چرا که افراد در شهرهای بزرگ بیشتر تحت فشار روحی و روانی هستند و بیشتر به تسکین دهنده ها احتیاج دارند پس چه تکسین دهنده ای می تواند بهتر از دمنوش گیاهی باشد!

 

منبع: http://www.shabnamak.ir

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)