تارت کرن‌بری خوشمزه و لذیذ


cranberry-tart

یک دسر فوق العاده خوشمزه را تجربه کنید.

مواد لازم قسمت نان تارت:

 • آرد سفید، برای سطح کار
 • ½ خمیر شیرینی پزی

مواد لازم برای داخل تارت:

 • ½ فنجان آب سرد
 • ۲ ورق ژلاتین بدون طعم
 • ۶ فنجان کرن‌بری تازه
 • ۱ و ¾ تا ۲ فنجان شکر، برای طعم‌دار کردن
 • ۱ فنجان ژله قرمز
 • ۲ قاشق سوپ‌خوری کنیاک

طرز تهیه:

 1. نان تارت: بر روی سطحی که می‌خواهید خمیر را آماده نمائید کمی آرد بپاشید، خمیر را با وردنه به صورت ورقه‌ای 32 سانتی پهن نمائید. با یک برس خشک مخصوص شیرینی پزی، آردهای اضافه را کنار بزنید؛ خمیر را درون ماهی‌تابه‌ای ۲۵ سانتی، شیاردار که کف آن قابلیت جدا شدن داشته باشد پخش نمائید. لبه‌ها را به سمت مرکز تا بزنید، که محکم شوند؛ خمیر را به گوشه‌های داخلی ماهی‌تابه فشار دهید. با چنگال چندین سوراخ در خمیر تارت ایجاد نمائید. با روکش پلاستیکی روی آن را بپوشانید؛ در حدود ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید تا سفت شود.
 2. فر را از قبل در دمای ۳۷۵ درجه گرم کنید. روکش تارت را برداشته و شیارهایی با کاغذ پوستی روی آن ایجاد کنید و درون آن را با وزنه‌های مخصوص کلوچه‌ها یا حبوبات خشک پر نمائید. تا هنگامی که لبه‌ها کاملا طلایی شوند، آن را بپزید که زمانی در حدود ۲۰ دقیقه می‌شود. وزنه‌ها را خارج نمائید و دوباره درون فر قرار دهید تا کف خمیر خشک و طلایی شود، بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه. خمیر را از فر خارج نمائید وا جازه دهید در دمای آشپزخانه کاملا خنک شود.

محتویات داخل:

 1. آب سرد را در کاسه‌ای بریزید. ژلاتین را درون آب ریخته و تا زمانی که ورقه‌های ژلاتین نرم شوند هم بزنید که حدودا ۵ دقیقه زمان لازم است. کرن‌بری، شکر، ژله و کونیاک را مخلوط کنید و درون ماهی‌تابه‌ای بریزید و در دمای ملایم به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه حرارت دهید. این مواد نباید بیش از حد پخته شوند یا آبکی باشند؛ کرن‌بری‌ها باید نرم باشند اما نباید له شوند. از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنک شوند. مواد خنک شده را درون کاسه‌‌ی ژلاتین ریخته هم بزنید و اجازه دهید کاملا خنک شوند.
 2. مخلوط کرن‌بری را درون نان تارت ریخته و اجازه دهید حداقل یک ساعت پیش از سرو درون یخچال کاملا خنک شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)