دستور تهیه شیرینی ناپلئونی


اگر سری به شیرینی فروشی ها زده باشید می توانید انواع کیک و شیرینی را در مدل های مختلف مثل شیرینی های به اصطلاح تر و خشک مشاهده کنید. یکی از معروف ترین و تقریبا گران ترین شیرینی های بازار که بسیار هم لذیذ می باشد، شیرینی ناپلئونی ست که البته در هنگام میل کردن نیز ممکن است شما را کلی به دردسر بیندازد(!)

در مقاله پیش رو می خواهیم دستور تهیه شیرینی ناپلئونی در منزل را به شما آموزش دهیم.

شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی

به نوعی از شیرینی 3 سه لایه که در اصل فرانسوی می باشد، شیرینی ناپلئونی می گویند. این شیرینی لذیذ توسط خمیری به نام هزارلا تهیه می شود. عطر و طعم این شیرینی فوق العاده باعث شده که یکی از محبوب ترین شیرینی ها بین طرفدارانش محسوب گردد.

مواد لازم :

خامه به مقدار 400 گرم
خمیر ورقه شده یا خمیر هزار برگ  یک عدد
خاکه قند 5 قاشق سوپخوری
طرز تهیه خمیر شیرینی ناپلئونی
4 عدد سفیده تخم مرغ

دستور تهیه :

خمیر ورقه ورقه شده را به قطر 1 سانتی متر و به حالت مستطیل باز کنید و در سینی مخصوص فر بگذارید. فر را با درجه حرارت حدود 450 درجه فارنهایت به مدت 15 دقیقه گرم کنید و سپس سینی را روی اولین پنجره فر از طرف پائین، به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا خمیر بطور کامل برشته و ورقه شود.

سینی را از فر بیرون آورده و اجازه دهید کاملا سرد شود. سپس 400 گرم خامه را با 5 قاشق سوپ خوری خاکه قند هم بزنید تا فرم بگیرد. 4 عدد سفیده تخم مرغ را آنقدر با چنگال هم بزنید تا کاملا سفید گشته و هنگامی که ظرف را برمی گردانید نریزد. و بعد سفیده را با خامه مخلوط کنید. خمیر برشته (نان) را که ورقه ورقه شده و به راحتی از هم قابل جدا شدن می باشد، از قطر به دو نیم قسمت کنید و لای هر ورقه مقداری خامه بمالید و ورقه دیگر را روی آن بگذارید و با دست کمی روی نان ها فشار آورید.

سپس بشکل مربع مربع نان های خامه ای را برش دهید. در انتهای کار روی شرینی ها خاکه قند و پودر پسته پخش کنید. می توانید قبل از گذاشتن خمیر در داخل فر نیز خمیر را به صورت مربع های یکسان ببرید و در پایان در فر قرار دهید.

حال می توانید از شیرینی ناپائونی بسیار خوشمزه خود لذت ببرید!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)