اهمیت کیفیت خدمات در پروازهای هواپیمایی


با شروع فصل تابستان بسیاری از افراد قصد سفر به کشورهای دیگر را برای سفر و سیاحت دارند، این زمان برای بسیاری از خانواده های ایرانی بسیار مناسب بوده تا بتوانند خاطره ای خوب را برای خود و خانواده رقم بزنند. اما برای شروع انتخاب هواپیما برای مسافرت بسیار اهمیت دارد ، شرکت های زیادی وجود دارند که سعی دارند تا خدمات را با کیفیت های متفاوت به شما ارائه دهند. شما می توانید با مراجعه به آژانس های هواپیمایی ، بلیط هواپیما خود را به راحتی تهیه کنید.

شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی برای جذب مسافر دست به ایجاد مزیت برای خود می زنند و متوجه این نکته شده اند که اهمیت کیفیت خدمات در پروازهای هواپیمایی جز جدای ناپذیر موفقیت این شرکت ها بوده، در ادامه یکی از این تفاوت ها را برای شما بیان می کنیم.

درخدمات هواپیمایی به  سنت مهمان نوازی بسیار توجه می شود در تهیه غذاهای پروازی سعی شده تا به ذائقه های محلی کشورهای مقصد توجه لازم صورت گیرد، در برخی از پروازها روش پخت غذاهای غربی و همچنین غذاهایی برای افرادی که طعم محلی خاصی را ترجیح می دهند در فهرست گنجانده شده است.

شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی

اکثر مسافران در خرید بلیط به غذاهای موجود در آن هواپیما بسیار توجه می کنند  بسیاری از افراد طعم غذاها را بسیار دلپذیر و عده ای از کیفیت آن غذا ها ناراضی هستند.در پروازهای داخلی بیشتر بسته هایی خوراکی حاوی تی تاپ و آبمیوه را در اختیار مسافران قرار می دهند زیرا هم زمان سفر کم است و هم به عنوان میان وعده ای برای رفع سریع گرسنگی آن را ارائه می دهند.اگر شرکت هواپیمایی کمی هزینه کند مینی ساندویچ هایی سرو می شود ک طعم سفر را دلپذیرتر می کند. لازم است این نکته را عنوان کنیم که تهیه و انتخاب بلیط چارتر لزوما نشان دهنده خدمات ضعیف از طرف شرکت ها نیست بلکه می تواند نقطه قوتی برای آژانس های هواپیمایی باشد که می خواهند بهترین خدمات را خود ارائه دهند.

اگر زمان سفر طولانی باشد و یک وعده غذایی را شامل شود داستان کمی متفاوت تر می شود شرکت های هوایی سعی می کنند که کیفیت غذاهای خود را در خطوط هوایی و مخصوصا سفرهای خارجی بالا ببرند زیرا یک فاکتور مهم برای محبوبیت و جذب مشتری برای آنها به حساب می آید.

شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی

مواد غذایی که در هواپیماها ارائه می‌شوند طعم‌های متفاوتی دارند. برای این طعم متفاوت و خاص دلایلی مطرح شده که عبارتند از: رطوبت بسیار کم کابین هواپیما،بسته بندی صنعتی مواد غذایی و عوامل روان‌شناختی. در ارتفاع بسیار زیاد از زمین آبمیوه‌ ها طعم متفاوتی می‌دهد. نه تنها آبمیوه، بلکه تمامی غذاها مزه‌ای متفاوت دارند.

غذاهای بسته بندی شده‌ی صنعتی اکثرا به عنوان پیش غذا  در هواپیماها وجود دارد و به دلیل منجمد و خشک بودن و مدت زمانی که بسته‌بندی شده اند طعم ومزه آن ها کمی عوض می شود که گاهی تدابیری برای این مشکل اندیشیده میشود که می تواند رضایت یا نارضایتی مسافران را بر انگیزد.غذاهایی که در هواپیماها سرومی‌شوندطعم‌های خاص و متفاوتی دارند. تمام کسانی که تاکنون این غذاها را چشیده‌اند، متوجه این تفاوت شده اند.

برای این امر چند دلیل مطرح شده است که می‌توان به بسته بندی صنعتی این غذاها، رطوبت بسیار کم کابین هواپیما و عوامل روان‌شناختی اشاره کرد.

وقتی در ارتفاع ۴۰۰۰۰ پایی از سطح زمین هستید، آب میوه‌ای که می‌خورید طعم متفاوتی می‌دهد. نه تنها آب میوه، بلکه تمامی مواد غذایی وقتی آن‌ها را در هواپیما می‌خورید، مزه‌اش کمی متفاوت است و برای آن دلیل علمی وجود دارد.

شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی

غذاهای بسته بندی شده‌ی صنعتی که در برنامه‌ی غذایی هواپیماها وجود دارد، خالی از ایراد نیست. همه‌ی آن‌ها منجمد، خشک و بسته‌بندی شده هستند که کمی باعث عوض شدن طعم غذا می‌شود. سرآشپزهای هواپیما برای سیر کردن مسافران و راضی بودن آن‌ها از غذا تدابیر زیادی اندیشیده و پیشرفت‌های چشم‌گیری نیز داشته‌اند.

رطوبت داخل  کابین هواپیما بسیار کم است در پاره ای از مواقع رطوبت آن می‌تواند به کمتر از ۱۲ درصد برسد. دراین درجه رطوبت، حس چشایی و بویایی مسافران تغییر کرده و طعم‌ها به خوبی قبل قابل تشخیص نیستند.طعم های شیرین و شور بیشتر از سایر طعم‌ها تغییر می کنند. طبق مطالعات  کابین هواپیما توانایی مسافران  را در این طعم‌ها تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد ولی طعم های دیگر مانند تند، تلخ، شورتا اواسط پرواز مزه واقعی خود را حفظ می‌کنند به همین دلیل  شرکتهای هواپیمایی برای بگردانندن طعم های ازبین رفته غذا ها به آن نمک بیشتری اضافه می کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)