پیش غذا؛ ساده، کوچک، اما لذیذ


برای اینکه مهمانان خود را قبل از غذای اصلی، با غذاهای کوچک مهمان کنیم نیاز داریم که اطلاعاتی درمورد پیش غذاها و نحوه سرو آنها بدانیم. پیش غذای مورد نیاز باید حتما از مواد سبک و ضد هضم آماده شده باشد تا مهمانان ما اشتهای کافی برای خوردن غذای اصلی را داشته باشند. به یاد داشته باشید که پیش غذا؛ ساده، کوچک اما لذیذ باید باشد!

پیش غذا؛ ساده، کوچک اما لذیذ

پیش غذا؛ ساده، کوچک اما لذیذ

منظور از پیش غذا

بیشتر مردم بر این تصورند که پیش غذا یک غذای کامل است آن را سفارش می‌دهند اما درواقع پیش یک وعده سبک است. وعده پیش‌غذا نمی‌تواند زیاد و سنگین باشد، زیرا این باعث می‌شود تا شما هیچ اشتهایی به خوردن غذای بعدی نداشته باشید. یک پیش‌غذای درست به گونه ای طراحی‌شده که شما را نسب به خوردن وعده بعدی حریص ترکند و اشتهای شما برای خوردن بیشتر شود.

بیشتر افراد در سنین جوانی علاقه به چشیدن غذاهای گوناگون دارند و برای فرار از غذاهای تکراری که از بچگی تا حالا بیشتر از هزار بار آن را خورده اند، ماهی چندبار به رستوران های فرنگی سری بزنند و با چشیدن غذاهایی که با احتیاط از روی منو انتخاب می کنند، کمی تفریح کنند.

پیش غذا

پیش غذا

بعضی ها علاقه ای به غذای رستوران ندارند و در خانه غذا درست می کنند و از روی کتاب یا از روی سایت های آشپزی، غذاهای کشور های دیگر را انتخاب می کنند و حسگرهای چشایی خود را به خوردن این غذاهای غریب وعده می دهند.

برخی از غذاهای خارجی طعم بسیار فوق العاده ای دارند مثل بیف استراگانوف روسی با تلفیق شگفت انگیز فیله گوشت گاو و خامه، مثل ایگرول چینی که سایز کاهش یافته سمبوسه خودمان است و همانند خوراک کاری مهاراجه که اگر نمی تواند از شدت تندی، هندی ها را به سرفه وادار کند، لیکن بسیار خوب خارش، عطسه و سرفه را به جان ایرانی های نا آشنا با فلفل و ادویه می اندازد.

ایرانی ها به خوبی با پیش غذاها آشنایی ندارند و همانند کشور ها دیگر از آن بهره نمی برند . پیش غذا به غذای کم حجم و راحتی گفته می شود که قبل از صرف وعده غذای اصلی میل می شود. در کشورهای دیگر وعده غذای ناهار یا شام دارای سه مرحله می باشد. که می توان به اردور یا همان پیش غذا، وعده اصلی و در پایان هم به دسر اشاره کرد. خوبی مرحله ای بودن صرف غذا آن است که فرد بعد از خوردن هر مرحله استراحت کوتاهی تا صرف مرحله بعد غذا دارد به همین دلیل موجب بهتر خوردن غذا و همینطور هضم آسان تر غذا می شود.

پیش غذا

پیش غذا

حال که تا اینجا با شبنمک پیش آمدید، بگذارید یک پیش غذای ساده، لذیذ، سالم و البته خوشمزه را هم به شما معرفی کنیم:

نان سیر و اسفناج

این پیش غذا طعم و عطر فوق العاده ای دارد که به طرز تهیه آن اشاره می کنیم . چند حبه سیر را پاک کنید و با چاقو یا پوست کن به حلقه‌های نازک برش دهید. آنها را همراه با روغن زیتون تفت دهید تا سبک شوند. سپس روی یک تکه نان باگت یا تست که آن را از وسط باز کرده‌اید، مقداری پنیر پیتزا، کمی اسفناج پخته شده و سیرهای تفت داده شده را بریزید. نان‌ها را در مایکروویو یا فر خود قرار دهید تا پنیر آب شود و بعد نان سیر خوشمزه‌ای خود را نوش جان کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)