درباره آموزش و تربیت درست سگ های خانگی


یکی از مواردی که ممکن است در مورد تربیت سگ ها وجود داشته باشد این است که سگ ها موجودات شاد و پرجنب و جوشی هستند و این رفتار در تمام خصوصیات اخلاقی آنها تاثیرگذار می باشد و ممکن است تا حدی برای صاحب او آزاردهنده باشد اما این موضوع برای حل بسیار ساده می باشد.در این بخش قصد داریم تا شما را درباره آموزش و تربیت درست سگ های خانگی راهنمایی کنیم پس با شبنمک همراه باشید.

سگ ها برای اینکه خوشحالی خود را نشان دهند اکثرا بر روی سر و کله ی صاحب خود می پرند تا خوشحالی خود را ابراز نمایند ولی برای اینکه خود رو کنترل کنند باید اندکی به آنها آموزش دهید.

اولین نکته ای که در این خصوص باید بهش اشاره کنیم اینه که برای فرمان به سگ به فضا و جای راحت و نسبتا بزرگی نیاز دارین. از طرفی این آموزش ها باید طوری صورت بگیره تا حیوانات آسیب نبینن؛ استفاده از روش ها غیر اصولی مسلما یه اشتباه خیلی بزرگ و البته بر خلاف اخلاق هستش و باعث پرورش غلط و پرخاش گرایانه در این موجودات دوست داشتنی میشه!

درباره آموزش و تربیت درست سگ های خانگی

این مطلب در مورد سگ هایی که جثه ی بزرگی دارند قابل اجرا می باشد و در مورد سگ های کوچک تربیت متفاوتی را انجام دهید. به اینگونه که وقتی سگ قصد دارد به سوی شما بپرید دست های خود را به سوی او دراز کرده و او را نوازش دهید.

او به تدریج خواهد توانست که رفتار خود را در طول زمان تغییر دهد. این کار در طول زمان باعث می شود که رفتار های قدیمی خود را ترک نماید. فقط کافی است که هر وقت که قصد دارد به سمت شما بپرد او را نوازش کنید تا دیگر از این کار خودداری کنید. یکی دیگر از مواردی که باید در مورد تربیت سگ بدانید این است که باید حتما به سگ خود آموزش دهید که با فرمان های مثل پاشو یا بشین در محل هایی که دوست دارید سگ بنشیند فرمان را بدهید این کار چندان دشوار نیست تنها باید مرحله به مرحله این کار را انجام دهید.

درباره آموزش و تربیت درست سگ های خانگی

خب باید برای اینکه توله سگی که تربیت می کنید کاملا اجتماعی و مهربون باشه. و چه بهتره که این مورد رو قبل از اینکه سگ کاملا بالغ شده باشه انجام بدین. پس قطعا باید برای اینکه سگی با خصوصیات اجتماعی داشته باشین، تربیتش رو از سنین تولگی سگ انجام بدین.

تربیت توله سگ ها ممکنه برای شروع تا حدی خسته کننده و آزار دهنده باشه و این مطلب زمانی سخت تر میشه که سگ اولی باشه که شما قصد تربیت کردنش رو دارید. تربیت سگ ممکنه روند خیلی طولانی داشته باشه ولی اگر باهم مرحله به مرحله پیش بریم می بینید که کار چندان سختی هم نیستش.برای آموزش سگ خودتون میتوانه اون رو به محل های آموزشی ببرید تا افراد ماهر و متخصص اون ها را تربیت کنند و یا موارد لازم را از اینگونه افراد دریافت کنید تا کمترین آسیب و اذیت را این موجودات ببینند.

این کار را بهتر است در زمانی که قلاده ی سگ خود را بسته اید انجام دهید در حالتی که حیوان نشسته است به او این دستور را بدهید و کف دست چپ خود را زیر پوزه ی او قرار دهید و با برداشتن قد از او دور شوید و چندین بار این کار را تکرار نمایید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید در تمام تربیت هایی که به سگ می دهید انجام دهید این است که در این زمان هر نوع آموزشی پس این که سگ فرمان شما را به صورت کامل انجام داد او را تشویق نمایید. در قسمت فرمان ایستادن و یا نشستن تشویق کردن حیوان یکی از مهم ترین بخش های تعلیم سگ می باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)